Sobota, 25 września 2021 r. (268 dzień roku) , Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

» Informacje
Telefony Urzędu Gminy:
(+48 41) 384-10-48
(+48 41) 384-10-32


Tel./Fax.Urzędu Gminy:
(+48 41) 384-10-10

Pomoc i wsparcie osobom doświadczającym przemocy

0-801-12-00-00

Telefon rodziców, nauczycieli, wychowawców których dzieci/uczniowie sięgają po alkohol czy narkotyk.

0-801-14-00-68

Poczta elektroniczna:
gmina@kozlow.pl

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

Wójt Gminy Kozłów przyjmuje interesantów w każdy wtorek od godz. 13.00 do 15.30

» Informacje dla rolników
Gmina Kozłów jest realizatorem projektu "Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej Nr 1 w gminie Kozłów" współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Statystyka odwiedzin:

189761

(dla pracowników urzędu)
Gminny Ośrodek Kultury w Kozłowie

Strona główna | Działalność | Wakacje | Aktualności


Działalność GOK(16.02.2009) SZTUKA AUTOPREZENTACJI 


        Dnia 31.01.br w Gminnym Ośrodku Kultury w Kozłowie odbyło się spotkanie członków Młodzieżowego Zespołu Organizacyjnego z panią Małgorzatą Lipko. Spotkanie miało na celu nauczyć młodzież jak poprawnie się autoprezentować, czyli zaprezentować siebie innym. W trakcie omawiane było między innymi jak radzić sobie ze stresem, jak gestykulować podczas zachęcenia innych do poznania siebie, siadać z gracją i utrzymywać kontakt wzrokowy z rozmówcami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i podekscytowani wychodząc z kursu autoprezentacji z nowym "ja" .

        Dlatego też chcąc sprawdzić umiejętności zdobyte przez członków MZO organizowana jest impreza walentynkowa, na której będą mieli szanse zaprezentować się, sprawdzić czego się nauczyli oraz pokonać barierę dzielącą ich od odbiorców. Mimo wszelkich starań uczestnicy obawiają się, że impreza nie dojdzie do skutku.

        Jednak osoby wyróżniające się pewnością siebie wierzą, że mimo tremy i paniki wszystko wyjdzie zgodnie z planem. Przygotowania idą pełną parą, oby tak dalej. ;)


(04.02.2009) Rozśpiewana kultura


"Rozśpiewana kultura" - pod takim hasłem przebiegał bożonarodzeniowy okres. A punktem podsumowującym był w niedzielny występ podczas Integracyjnego Koncertu Kolęd i Pastorałek w MDK w Miechowie. Wspólnie z uczniami Gimnazjum Nr 1 i polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koła w Miechowie nasze wokalistki odśpiewały znane lub mniej znane kolędy i pastorałki. Patronat objął Dziennik Polski / medialny/, Burmistrz Miasta Miechowa i Starosta powiatu Miechowskiego. Oj dużo było występujących i tylko jeden instruktor, niezastąpiona mgr Katarzyna Słoka. Z naszej strony gratulacje, i pozostaje nam tylko zaprosić do galerii.


(23.01.2009) Relacja z Koncertu Muzyki Kameralnej


W styczniowe niedzielne popołudnie,korzystając z gościnności księży Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kozłowie,odbył się Koncert Muzyki Kameralnej. W Świat utworów :Bacha, Haendla, Pertiego, wprowadzili nas: 1) Anna Gertner - sopran. Wykształcona dzięki studiom w klasie organów w Krakowie .Absolwentka Studiów Podyplomowych w Zakresie Emisji Głosu w Bydgoszczy, a także absolwentka Studiów Podyplomowych Artystycznych Form Aktywności Ruchowej w AWF w Katowicach. Swój wybitny głos zawdzięcza również swojej nauczycielce Alison Pearce z Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Obecnie pracuje jako nauczycielka Emisji Głosu i dyrygent Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracuje również z Chórem Polskiego Radia w Krakowie. 2) Katarzyna Słoka- pianino. Ukończyła studia muzyczne w Krakowie w Klasie Organów. Jest również absolwentką Wydziału Prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie jest instruktorem muzyki oraz dyrygentem Chóru Mieszanego w Krakowie. Obie panie mają za sobą kilka koncertów chóralnych. 3) Justyna Pazera- skrzypce. Absolwentka Szkoły Muzycznej w Klasie Skrzypiec i Altówki. Obecnie jest uczennicą LO w Miechowie i współpracuje z wieloma zespołami Rockowymi. Koncerty takie są wprowadzeniem "Kultury" do naszego codziennego życia. Zwieńczeniem trudu i wysiłku były brawa oraz kwiaty, którymi zostali obdarowani wykonawcy. Mamy nadzieję, że podobne koncerty wpiszą się na stałe w kalendarz imprez i będzie on zapowiedzią kolejnych, na które pozwolimy sobie zaprosić już dziś zainteresowanych.

Zapraszamy do galerii.


(23.01.2009) Przegląd kolęd i pastorałek


8 stycznia 2009 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Żarnowcu odbył się Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej Kolęda, Kolęda". W konkursie tym wieli przedstawiciele ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Żarnowiec i Kozłów. W konkursie tym wzięło udział aż 40 uczestników, więc jury miało bardzo "ciężki orzech do zgryzienia".
A tak wypadli nasi przedstawiciele:

Kategoria 11-13 lat:

Soliści:
II miejsce Amelia Gądek

Duety:
I miejsce Marlena Moś i Piotr Misiak

Kategoria 14-16lat

Soliści:
I miejsce Paulina Janowska


Duety:
I miejsce Karolina Gołuszka i Jakub Nowak

Po rozdaniu nagród i dyplomów wszyscy uczestnicy wraz z Jury zaśpiewali przewodnią kolędę konkursu "Lulajże Jezuniu". Bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Zapraszamy do galerii. Zapraszamy do galerii.


(23.01.2009) Spotkanie noworoczne


16 stycznia w sali lustrzanej Starostwa Powiatowego w Miechowie odbyło się spotkanie świąteczno - noworoczne starosty z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu. Nasza gminą pięknie reprezentowały kola z: Wierzbicy, Bryzdzynia i Marcinowic. Na samym początku starosta podziękował paniom za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania, a następnie złożył serdeczne życzenia noworoczne. Na tym spotkaniu nie zabrakło również występów które przedstawili uczniowie aż z trzech szkół, a między innymi z Kozłowa. W nagrodę za tak piękne występy wszystkie dzieciaki otrzymały słodycze ufundowane przez starostę. Przy kawie i ciastku oraz wspólnym śpiewaniu kolęd cała impreza przebiegła pod znakiem przyjemnej i miłej atmosfery. Zapraszamy do galerii.


(23.01.2009) Wyjazd do kina


Magia, fantastyka, miłość, zauroczenie czyli fenomen powieści Stephenie Meyer - "Zmierzch". Czy tak jest naprawdę mogli przekonać się uczestnicy sobotniego wyjazdu do kina w Krakowie. Wrażenie dla nastolatków niesamowite. Oczywiście nie mogło obyć się bez wizyty w McDonaldzie. Czekamy na raz następny. - Może Ferie? A kto był? W galerii.


(22.01.2009) Konkurs na "Ozdobę choinkową"


Bożonarodzeniowy konkursu na "Ozdobę Choinkową" został rozstrzygnięty. Głównym zadaniem konkursu było przybliżenie najmłodszym, idei ozdabiania swojego otoczenia podczas Świąt Bożego Narodzenia. Jak głosi tradycja, zwyczaj dekorowania zielonych drzewek datowany jest na około 1500 rok. Początkowo drzewka przyozdabiano sztucznymi, papierowymi różami, jabłkami, waflami, słodyczami i cukrem. Ludzie własnoręcznie wykonywali ozdoby świąteczne i w czasie świąt ozdabiali nimi domy i pachnące drzewka. Tradycja jednak powoli zanika, dlatego też GOK zorganizował konkurs, którego głównym celem było uświadomienie dzieciom, że najpiękniej i najpełniej klimat grudniowych świąt oddają nie szklane bombki i aniołki kupione w supermarkecie, ale własnoręcznie wykonane ozdoby, których wykonanie dostarcza jednocześnie dużo frajdy i zabawy.   WYNIKI:
I grupa wiekowa - uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej

 1. miejsce Karolina Podsiadło kl. II Marcinowice
 2. miejsce Bartosz Kamiński kl. II Marcinowice Julia Karcz kl. II Marcinowice
 3. miejsce Joanna Misiak kl. III Przysieka Klasa II w Marcinowicach
Wyróżnienie:

Klaudia Tabort kl. III Marcinowice
Dominik Migdał kl. III Przysieka
Patrycja Wolczak kl. II Kozłów
Klasa II i III w Wierzbicy

II grupa wiekowa - uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej

 1. miejsce Aleksandra Gajos kl. V Kozłów
 2. miejsce Ewelina Podsiadło kl. V Marcinowice, Szymon Zynek kl. IV Marcinowice,
 3. miejsce Karina Dudek kl. IV Kozłów Karolina Skóra kl. VI Marcinowice
Wyróżnienie: Konrad Gacek kl. VI Kozłów
Damian Brychner kl. V Przysieka

Zapraszamy do galerii zdjęć.


(22.01.2009) Spotkanie wigilijne


W ramach Projektu Integracji Społecznej TU I TERAZ prowadzonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kozłowie 20 grudnia 2008 r. odbyło się spotkanie wigilijne wszystkich uczestników projektu oraz dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia w GOK Kozłów. Przybyłych gości powitała kierownik GBP Pani Bożena Tabor zaproszeniem do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez instruktora muzyki Panią Katarzynę Słoka. Serdeczne podziękowania należą się również rodzicom dzieci oraz Klubowi Seniora za smakowite sałatki, ciasta i inne smakołyki. Można oceni, że było super. Wszyscy wyrazili chęć uczestnictwa w podobnych imprezach. To do następnego !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.


(22.01.2009) Relacja z Balu sylwestrowego


Gorące rytmy w środku zimowej nocy, pląsy na parkiecie, strumienie szampana, czyli bardzo dobra zabawa podczas nocy sylwestrowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Kozłowie. Pierwsze promienie noworocznego słońca witały tych którzy jako ostatni opuszczali nasz ośrodek. czyli można powiedzieć, ze imprezę zaliczamy do udanych. Powtórka na karnawałowej?

Zapraszamy do galerii zdjęć.


(23.12.2008) Relacja z wyjazdu do filharmonii


5 grudnia w związku z nadchodzącym Mikołajem dzieci od klas 0-III z gminy Kozłów i Żarnowiec pojechały wraz z instruktorem muzyki z GOK Kozłów, Panią Katarzyną Słoka do Krakowskiej Filharmonii na koncert pt. "Muzyka Na Ulicy". Punkt 9;00 wszystkie dzieciaki w strojach galowych i pełne podekscytowania, bo przecież to ich pierwszy wyjazd do filharmonii wyruszyły busem spod budynków instytucji swojej gminy i już po dwóch godzinach siedziały w wygodnych fotelach i czekając na przedstawienie. Po spektaklu dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia po czym wyruszyły na małe co nie co do McDonald. To był naprawdę udany dzień a zwłaszcza dla tych najmłodszych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


(23.12.2008) Spotkanie Mikołajkowe


W piątkowe popołudnie Gminny Ośrodek Kultury w Kozłowie wraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował mikołaja dla swoich podopiecznych i najmłodszych pociech gminy Kozłów. Początek imprezy został rozpoczęty przedstawieniem pt. "Zamieszanie w Krainie bajek". Następnie po krótkim oczekiwaniu przybył Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. W pierwszej kolejności paczki otrzymały dzieci z rodzin o trudnej sytuacji finansowej, oczywiście w zamian miały wykonać zadanie, np, zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wiersz itp. Następnie prezenty powędrowały do najmłodszych którym paczki przygotowali rodzice. Większość dzieci bała się Mikołaja, ale największe wrażenie na Świętym i zgromadzonych gości zrobiła Wiktoria Górnik która pięknie zaśpiewała piosenkę "Hej sokoły"- czyżby rozwijał nam się nowy talent? Następnie zostały obdarowane dzieci biorące udział w przedstawieniu. Nie zabrakło również prezentów dla organizatorów, czyli podziękowań za ufundowane paczki. W czasie tego spotkania zostały również rozdane nagrody za konkurs DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. W kategorii dzieci nagrodę otrzymała Ania Cicha, w kategorii młodzież - Karolina Gołuszka i kategoria starsi Pani Barbara Cicha. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. To było naprawdę udane popołudnie. Wszystkich zainteresowanych przebiegiem imprezy zapraszamy do galerii.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


(03.12.2008) Dziś cień wosku ci ukarze, co ci życie niesie w darze


Andrzejki to tradycja ludowa pielęgnowana od dawnych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Również w tym roku Gminnym Ośrodku Kultury w Kozłowie zorganizował dla młodzieży gminy Kozłów noc pełną wróżb i świetnej zabawy. Na samym początku prowadząca, czyli Karolina Gołuszko przeprowadziła szereg znanych i nieznanych wróżb. Najbardziej jednak spodobała się wróżba z jabłkami które najpierw obrali a potem zjedli. Następnie odbyła się krótka zabawa taneczna. Po kilku godzinach wszyscy ogromnie zmęczeni i spragnieni bardzo chętnie skorzystali z przygotowanej przez siebie kolacji. Późnym wieczorem nie zabrakło również filmów na większym ekranie, a były to oczywiście horrory. Podsumowując całą akcję możemy śmiało powiedzieć, że "Andrzejki" to dobra okazja do świetnej, wspólnej zabawy. Osoby zainteresowane zapraszamy do galerii.


(02.12.2008) Konkurs Piosenki Religijnej rozstrzygnięty


II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej rozstrzygnięty. Jury jak zwykle miało "DUŻY orzech do zgryzienia" , biorąc pod uwagę, iż do konkursu przystąpił zespół wokalny z Gimnazjum Nr 1 w Miechowie oraz solistki z Żarnowca. Debatowano, debatowano i wybrano:

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

SOLIŚCI:

 1. miejsce: Marlena Moś - Kozłów
 2. miejsce: Marcelina Kapuśniak - Żarnowiec
 3. miejsce: Karina Dudek - Kozłów
ZESPOŁY:
 1. miejsce: Szkoła Podstawowa w Przysiece
 2. miejsce: Szkoła Podstawowa w Kamionce
 3. miejsce: "Mrówki bigbitówki"- Szkoła Podstawowa w Kozłowie
KATEGORIA GIMNAZJUM

SOLIŚCI:
 1. miejsce: Magdalena Dudek - Kozłów
 2. miejsce: Karolina Gołuszka - Kozłów Weronika Nowak - Żarnowiec
 3. miejsce: Amelia Gądek - Kozłów
ZESPOŁY:

II miejsce: Gimnazjum Nr 1 w Miechowie CANTATA - Gimnazjum w Kozłowie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


(24.10.2008) Relacja z Dnia Papieskiego


Jan Paweł II - Wychowawca Młodych, pod takim właśnie hasłem obchodzony był tegoroczny Dzień Papieski. Dzieci oraz młodzi ludzie oddawali hołd jednemu z największych polaków. W niedzielę 19 października po Uroczystej Mszy Św. W Kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Kozłowie dzieci oraz młodzi ludzie oddawali hołd jednemu z największych polaków. Młodzież naszej gminy oraz goście: Gimnazjum Nr.1 w Miechowie i Dom Kultury w Żarnowcu pod instrukcją Pani mgr Katarzyna Słoka w swoim godzinnym programie artystycznym przybliżyła życie i twórczość papieża polaka.
        "Ja i Ty, Ty i Ja - pokolenie JP II" - ta piosenka otworzyła niedzielny koncert. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie Barki, przed pomnikiem Jana Pawła II gdzie zebrani złożyli kosz kwiatów i zapalone znicze. Przez czas trwania koncertu zgromadzona publiczność mogła prześledzić życiorys Jana Pawła podczas projekcji filmowej. Ogromnymi brawami zostali nagrodzeni wszyscy wykonawcy, zarówno najmłodsi jak i każdy kto przyczynił się w pewien sposób do możliwości przeprowadzenia koncertu.

Zapraszamy do Galerii


(02.10.2008) Najpiękniejsza zagroda w Gminie Kozłów


Gmina Kozłów na początku września przeprowadziła kolejną już trzecią edycję konkursu PIĘKNA ZAGRODA. Komisja odwiedziła 12 gospodarstw wystawionych do konkursu. Było, och było co ogladać i podziwiać azangażowanie i pomysły mieszkańców. Po bardzo długiej debacie w końcu jury przyznało:

dwa I miejsca:

Marianna Budziosz - KarczowiceStanisław Majchrowicz - Karczowice


II miejsce:

Adam Wawrszczyk - Wolica


III miejsce:

Krystyna Górnik - Bryzdzyńoraz wyróżnienia:
 1. Bogusława Kasprzyk - Marcinowice
 2. Czesław Pycia - Bryzdzyń
Wręczanie nagród przez Wójta Gminy mgr Stanisława Plutę odbyło się 17 września 2008r. na sali narad Urzędu Gminy Kozłów. W miłej atmosferze przy ciastku i kawie można było porozmawiać o nowych odmianach roślin, kwiatów oraz sposobu ich pielęgnacji i uprawy. Można tylko żałować że nie będzie tegorocznej edycji powiatowej. No trudno, może za rok.
Zapraszamy do galerii zdjęć


(29.09.2008) Promocja Gminy w Telewizji


14 września przed budynkiem siedziby Telewizji Polskiej S.A. na Krzemionkach odbył się "II Małopolski Konkurs Potraw Regionalnych" połączony z prezentacją oraz promocją gmin terenu małopolski. Plac oraz scena zostały przygotowane i oddane do dyspozycji przybyłych na tę okoliczność przedstawicieli poszczególnych gmin. Jest to wspaniała okazja do zaprezentowania całego kulturalnego dorobku. Na takim właśnie pokazie po raz kolejny zaprezentowała się gmina Kozłów - jako jedyna z powiatu miechowskiego. Na pięknie przygotowanym przez Panie z KGW Marcinowice staropolskim stole dumnie panoszył się: nadziewany prosiak,


(kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii zdjęć)

kapusta z grochem, chleb na zakwasie i śliwowica. Można było również pokosztować ciast, swojskiej wędliny i kiszonych ogórków. A wszystko to dzięki pomocy finansowej Urzędu Gminy w Kozłowie, oraz Krakowskiego Banku Spółdzielczego o/Kozłów. Natomiast na scenie obok telewizji prezentowali się przedstawiciele poszczególnych regionów. Naszą gminę po raz kolejny reprezentowały solistki i zespoły taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury w Kozłowie.


Informacje archiwalne

Biuletyn Informacji Publicznej

OBYWATEL.GOV.PL

SIP

Rejestr Działalności Regulowanej

Wiadomości

Rewitalizacja

FOTOWOLTAIKA

Szkoła z e(ko)-szansą

Budowa Szkoły

Gospodarowanie Odpadami Komunalnymi

JAKSA

ROEFS

PGN


STOP PRZEMOCY

Zrozumieć Świat

Moje boisko - Orlik 2012

TS ENERGIA KOZŁÓW

INWESTYCJE

Komputery dla mieszkańców

Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

E-PUAP

USC

PPWOW

CKNONW w Kamionce


Pola biwakowe

Wydarzenia kulturalne"WSZYSCY RAZEM"


Stowarzyszenie WSZYSCY RAZEM

Koło honorowych dawców krwi w Kozłowie

Ważniejsze telefony
999
Pogotowie Ratunkowe

998
Straż Pożarna

997
Policja

(041) 38-38-007
Posterunek Policji w Książu Wielkim

0 800-131-333
Infolinia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
(połączenie bezpłatne)

(012) 422-11-87
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie

112
tel. alarmowy dla użytkowników telefonów komórkowych

 © M. Zieliński - Urząd Gminy Kozłów

  Aktualizacja: 08.05.2013 r. (Mgr inż. Michał Syska)

Kontakt | Pomoc